Пореден случай на водач, седнал зад волана след употреба на наркотични вещества, е установен от служители на Районно управление – Несебър.
Около 12:05 часа на 25 юни полицейски екип спрял за проверка лек автомобил „БМВ 520“ с бургаска регистрация. Зад волана бил 34-годишен мъж от Свети Влас.
При извършената проверка с техническо средство тестът отчел положителен резултат за употреба на метамфетамин.
Водачът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.
От полицията напомнят, че управлението на автомобил след употреба на наркотични вещества представлява сериозна опасност за всички участници в движението и санкциите са изключително тежки.




